Chapli Kebab

Chapli Kebab

Chapli Kebab

Chapli Kebab je vynikající pokrm z afghánské kuchyně, který si získal popularitu díky svému bohatému a pikantnímu profilu chutí. Tento kebab je charakterizován plochým tvarem a je vyroben z mletého masa (často hovězího nebo jehněčího), smíchaného s cibulí, rajčaty, bylinkami a kořením.

Tradičně jsou Chapli Kebaby pečeny na otevřeném ohni nebo na pánvi, což jim dodává výraznou chuť a křupavou texturu. Jsou známé svým charakteristickým vzhledem a bohatým aroma, které vzniká díky použití kořenící směsi obsahující například koriandr, kumin a chilli.

Historie Chapli Kebab sahá do regionu Pákistánu a Afghánistánu, kde se staly oblíbeným jídlem v různých kulturách. Název "Chapli" odkazuje na plochý tvar, který připomíná podrážku obuvi, a toto jídlo je často spojováno s venkovským stylem vaření.

Chapli Kebab není pouze jedním z oblíbených jídel v regionu, ale také symbolizuje bohatství a rozmanitost afghánské kuchyně. Je oblíbeným pokrmem při rodinných oslavách, svátcích a dalších slavnostních příležitostech.

Jídlo Chapli Kebab se jí v techto státech

Afghánistán

Afghánistán