Mapa
Austrálie a Oceánie

Austrálie a Oceánie

Rozloha _ROZLOHA_ km²
Počet obyvatel _POČET OBYVATEL_
Hustota obyvatel _HUSTOTA OBYVATEL_ /km²

O kontinentu Austrálie a Oceánie

Austrálie a Oceánie je kontinent, které se nachází na jižní polokouli. Austrálie je největší zemí v Oceánii, zatímco Oceánie zahrnuje mnoho ostrovů v Tichomoří, včetně Nového Zélandu, Fidži, Papua Nové Guiney, Samoa a Tongy.

Austrálie je známá svými exotickými zvířaty, jako jsou klokani, koaly a emuové. Je také domovem mnoha překrásných pláží, kde se lze slunit, surfovat a potápět. Nejznámějšími městy jsou Sydney, Melbourne a Brisbane. Sydney je známé svým operním domem a Harbour Bridge, Melbourne je považováno za kulturní centrum a Brisbane je ideální pro milovníky adrenalinových sportů, jako je rafting a skákání padákem.

Nový Zéland, má jedinečnou přírodu a kulturu. Nachází se zde mnoho přírodních památek, včetně hor, jezer a národních parků. Země je také domovem mnoha původních Maorů a jejich kultury. Auckland a Wellington jsou největší města na Novém Zélandu, zatímco Queenstown je oblíbená destinace pro turisty hledající adrenalinové sporty a krásnou přírodu.

Papua Nová Guinea je jednou z nejvíce odlehlých a exotických destinací na světě. Země je plná původních kmenů a mnoha z nich si stále zachovávají tradiční zvyky a rituály. Turisté sem jezdí kvůli krásným plážím a překrásné přírodě. Port Moresby je hlavním městem země a láká návštěvníky svými muzei a historickými památkami.

Oceánie je také známá svými neuvěřitelnými korálovými útesy a podmořským životem. Korálové útesy Velký bariérový útes v Austrálii jsou největší na světě a lákají milovníky potápění z celého světa. Fidži a Tonga jsou další oblíbené destinace pro potápěče a snorkelisty.

Mezi další známé ostrovy v Oceánii patří Havajské ostrovy, které jsou součástí USA. Havajské ostrovy jsou známé svými surferskými plážemi, sopkami a krásnou přírodou. Tahiti, největší ostrov Francouzské Polynésie, láká návštěvníky svými luxusními resorty, bílými plážemi a modrými lagunami. Bora Bora, jeden z ostrovů Francouzské Polynésie, je oblíbený mezi páry hledající romantickou dovolenou.

Oceánie má také bohatou historii a kulturu původních obyvatel. Původní obyvatelé Nového Zélandu, Maorové, mají svou vlastní kulturu a jazyk. V Austrálii jsou původní obyvatelé Aboridžinci, kteří mají svůj vlastní jazyk, tradice a umění. Papua Nová Guinea má mnoho různých původních kmenů, z nichž každý má své vlastní tradice a jazyk.

Co se týče cestování do Austrálie a Oceánie, musí cestovatelé získat víza pro vstup do země, pokud je to požadováno. Austrálie má mnoho mezinárodních letišť, zatímco v Oceánii jsou letiště menší a mohou být omezenější. Mnoho ostrovů v Tichomoří má také přísné pravidla pro dovoz zahraničních rostlin a zvířat, aby se chránila původní ekologie.

V Austrálii a na mnoha ostrovech v Oceánii se můžete potkat s tropickým klimatem s teplými lety a mírnými zimami. V některých částech Austrálie však může být klima velmi suché a horké, zatímco na jiných místech může být velmi vlhké a deštivé.

Austrálie a Oceánie jsou také oblíbenými destinacemi pro adrenalinové sporty, jako je potápění, surfování, skákání padákem, rafting a další. Mnoho turistů také navštěvuje Austrálii a Oceánii kvůli sportovním akcím, jako jsou tenisové turnaje v Austrálii, nebo ragbyové zápasy na Novém Zélandu.

Byl jsi tu? Tak napiš recenzi.

Ale nejdříve se musíš přihlásit ke svému účtu.

Všechny státy na kontinentu Austrálie a Oceánie

Americká Samoa

Americká Samoa

Austrálie

Austrálie

Cookovy ostrovy

Cookovy ostrovy

Fidži

Fidži

Francouzská Polynésie

Francouzská Polynésie

Guam

Guam

Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy

Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy

Kiribati

Kiribati

Marshallovy ostrovy

Marshallovy ostrovy

Mikronésie

Mikronésie

Nauru

Nauru

Niue

Niue

Norfolk

Norfolk

Nová Kaledonie

Nová Kaledonie

Nový Zéland

Nový Zéland

Palau

Palau

Papua Nová Guinea

Papua Nová Guinea

Pitcairnovy ostrovy

Pitcairnovy ostrovy

Samoa

Samoa

Severní Mariany

Severní Mariany

Tokelau

Tokelau

Tonga

Tonga

Tuvalu

Tuvalu

Vanuatu

Vanuatu

Wallis a Futuna

Wallis a Futuna

Šalamounovy ostrovy

Šalamounovy ostrovy