Mapa
Berliner Fernsehturm

Berliner Fernsehturm

Nadmořská výška _NADMOŘSKÁ VÝŠKA_ m n. m.

O místě Berliner Fernsehturm

Berliner Fernsehturm, známý také jako Berlínská televizní věž, je významnou dominantou německého hlavního města Berlína. Tato impozantní stavba se nachází ve čtvrti Mitte, nedaleko od známého Alexanderplatzu. Od svého dokončení v roce 1969 se stal jedním z nejznámějších symbolů Berlína a významným turistickým cílem pro návštěvníky z celého světa.

Berliner Fernsehturm je nejvyšší stavbou v Německu, dosahuje výšky přes 360 metrů. Jeho ikonická silueta s kulatým tělesem a anténou je viditelná z velké vzdálenosti a nabízí úchvatný výhled na celé město. Věž je vybavena vyhlídkovou plošinou ve výšce 203 metrů, která poskytuje panoramatický výhled na Berlín a jeho okolí. Z této výšky je možné spatřit slavné pamětihodnosti, jako je Braniborská brána, katedrála Berlínského dómu, Říšský sněm a mnoho dalších.

Vstup do Berliner Fernsehturm je možný prostřednictvím rezervovaných vstupenek, které je obvykle nutné si předem zakoupit. Věž hostí také restauraci, která se otočí kolem své osy během jednoho hodinového oběhu. Tato gastronomická zkušenost nabízí nejen skvělé jídlo, ale také možnost obdivovat nekonečné výhledy na město při příjemném posezení.

Berliner Fernsehturm má velký historický význam pro Berlín. Byl postaven v době existence Berlínské zdi a sloužil jako symbol východního Berlína. I po pádu Zdi v roce 1989 zůstává tato věž důležitým symbolem sjednoceného města a památkou na rozdělení, kterým procházelo. Dnes představuje Berliner Fernsehturm jedno z nejvýznamnějších technických a architektonických děl 20. století a atraktivní místo pro každého, kdo navštíví německou metropoli.

Ubytování v okolí Berliner Fernsehturm

Cena za konkrétní ubytování v okolí Berliner Fernsehturm se může lišit v závislosti na vzdálenosti termínu, délce pobytu a počtu ubytovaných osob. Zde uvedené ceny jsou aktuální na dnešní noc a platí pro dvě osoby. Prostřednictvím služby Booking.com je zajištěno sprostředkování ubytování. Je však třeba poznamenat, že ceny se mohou měnit v závislosti na aktuální poptávce a nabídce. V případě zájmu o rezervaci je tedy vhodné sledovat vývoj cen a včas zajistit své ubytování za nejvýhodnějších podmínek.

Byl jsi tu? Tak napiš recenzi.

Ale nejdříve se musíš přihlásit ke svému účtu.