Mapa
Fontána di Trevi

Fontána di Trevi

Nadmořská výška _NADMOŘSKÁ VÝŠKA_ m n. m.

O místě Fontána di Trevi

Fontána di Trevi je jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších památek v Římě. Nachází se v historickém centru města a je považována za jednu z nejkrásnějších fontán na světě.

Fontána di Trevi byla postavena v roce 1762 podle návrhu architekta Nicola Salviho. Je postavena ve stylu barokního až rokajového slohu a je vysoká přes 26 metrů a široká téměř 50 metrů. Hlavním motivem fontány je mořský boh Neptune ve voze taženém mořskými koni a mořskými příšerami.

Podle tradice návštěvníci házejí mince přes levé rameno do fontány, což je spojeno s pověrou, že to zaručí návrat do Říma. Každý rok se do fontány shromáždí miliony mincí, které jsou pak sbírány a používány k financování charitativních organizací.

Fontána di Trevi se objevila v mnoha filmech, jako například "La Dolce Vita" režiséra Federica Felliniho. Díky svému kráse a historickému významu je fontána jedním z nejvýznamnějších symbolů Říma a oblíbenou turistickou atrakcí.

Ubytování v okolí Fontána di Trevi

Cena za konkrétní ubytování v okolí Fontána di Trevi se může lišit v závislosti na vzdálenosti termínu, délce pobytu a počtu ubytovaných osob. Zde uvedené ceny jsou aktuální na dnešní noc a platí pro dvě osoby. Prostřednictvím služby Booking.com je zajištěno sprostředkování ubytování. Je však třeba poznamenat, že ceny se mohou měnit v závislosti na aktuální poptávce a nabídce. V případě zájmu o rezervaci je tedy vhodné sledovat vývoj cen a včas zajistit své ubytování za nejvýhodnějších podmínek.

Byl jsi tu? Tak napiš recenzi.

Ale nejdříve se musíš přihlásit ke svému účtu.