Mapa
Koloseum

Koloseum

Nadmořská výška _NADMOŘSKÁ VÝŠKA_ m n. m.

O místě Koloseum

Koloseum, známé také jako Flaviánský amfiteátr, je starověké amfiteátr nacházející se v Římě, Itálie. Je to jedna z nejvýznamnějších památek starověkého Říma a jedno z nejznámějších a nejlépe dochovaných amfiteátrů na světě.

Koloseum bylo postaveno v 1. století našeho letopočtu během vlády císařů Flaviańské dynastie. Jeho výstavba byla zahájena císařem Vespasianem a dokončena jeho synem Titusem v roce 80 n. l. Hlavním účelem Kolosea bylo pořádání různých veřejných her, včetně gladiátorských soubojů, loveckých zápasů a dalších divadelních představení.

Koloseum je obrovskou stavbou ve tvaru elipsy. Měří přibližně 189 metrů na délku, 156 metrů na šířku a 50 metrů na výšku. Bylo schopno pojmout odhadem 50 000 až 80 000 diváků. Amfiteátr byl postaven z kamene a betonu a měl čtyři patra s obloukovými arkádami. Vnitřní část amfiteátru byla rozdělena do sektorů podle sociálních tříd.

Během své existence bylo Koloseum centrem římského společenského života. Diváci se zde scházeli, aby sledovali různé spektákle a soutěže. Amfiteátr hrál důležitou roli při upevňování autority a popularity římských císařů. Po staletí sloužilo Koloseum jako symbol moci a vznešenosti římské říše.

Bohužel, během upadajícího Římského impéria bylo Koloseum opuštěno a ponecháno osudu. Bylo vážně poškozeno zemětřesením v 5. století a později bylo používáno jako zdroj stavebního materiálu pro jiné projekty. Nicméně, i přes tyto poškození zůstává Koloseum ikonickou památkou a přitahuje miliony návštěvníků z celého světa.

V současnosti je Koloseum jednou z hlavních turistických atrakcí v Římě a je také zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Byly provedeny rozsáhlé restaurační práce, aby se zachovalo jeho dědictví pro budoucí generace. Koloseum je symbolem antického Říma a připomíná bohatou historii a kulturu tohoto významného období.

Ubytování v okolí Koloseum

Cena za konkrétní ubytování v okolí Koloseum se může lišit v závislosti na vzdálenosti termínu, délce pobytu a počtu ubytovaných osob. Zde uvedené ceny jsou aktuální na dnešní noc a platí pro dvě osoby. Prostřednictvím služby Booking.com je zajištěno sprostředkování ubytování. Je však třeba poznamenat, že ceny se mohou měnit v závislosti na aktuální poptávce a nabídce. V případě zájmu o rezervaci je tedy vhodné sledovat vývoj cen a včas zajistit své ubytování za nejvýhodnějších podmínek.

Byl jsi tu? Tak napiš recenzi.

Ale nejdříve se musíš přihlásit ke svému účtu.