Mapa
Národní park Slovenský ráj

Národní park Slovenský ráj

Nadmořská výška _NADMOŘSKÁ VÝŠKA_ m n. m.

O místě Národní park Slovenský ráj

Slovenský Ráj, překrásný národní park na východě Slovenska, je doslova rájem pro milovníky přírody a outdoorové aktivity. Leží mezi regiony Spiš a Gemer, a jeho nejvýraznějším prvkem je kaňon Hornádu, který tvoří jedinečné skalní útvary a soutěsky. Díky výbornému značení turistických stezek je park dobře dostupný pro návštěvníky.

Přírodní Krása a Unikátní Skalní Formace

Suchá Belá

Jedním z nejvíce fascinujících úseků v Slovenském Ráji je Roklina Suchá Belá. Tato soutěska nabízí návštěvníkům neuvěřitelný zážitek z procházky po dřevěných lávkách a žebřících nad strmými skalami. Závratné výhledy a unikátní skalní formace jsou odměnou za každý krok.

Prielom Hornádu

Prielom Hornádu je údolí vytesané řekou Hornád, nabízející nekonečné možnosti pro pěší turistiku. S kaňonem se tyčícím až 300 metrů nad úroveň řeky vytváří dramatičtější scenérii než byste si mohli představit. Skály obklopují kaňon a vytvářejí malebné scenérie, které lákají fotografy z celého světa.

Outdoorové Aktivity a Turistika

Via Ferrata

Slovenský Ráj je známý svými Via Ferrata, což jsou zajištěné cesty po skále. Tato adrenalinová aktivita přináší neopakovatelný zážitek, a to jak pro začátečníky, tak pro zkušené horolezce. Jednou z nejpopulárnějších je Via Ferrata Kyseľ, která nabízí nádherné pohledy na okolní krajinu.

Turistické Stezky

Rozsáhlá síť turistických stezek vede návštěvníky k nejkrásnějším koutům parku. Od nenáročných tras vhodných pro rodiny s dětmi po náročné výstupy na vrcholky, každý najde trasu dle svých schopností a přání. Turistika v Slovenském Ráji je zárukou nezapomenutelných dobrodružství.

Doprava a Infrastruktura

Slovenský Ráj je dobře dostupný autem i veřejnou dopravou. Základní turistické centrum se nachází v obci Hrabušice, odkud vedou hlavní vstupy do parku. V oblasti najdete také ubytování, kempy a restaurace, což zajišťuje pohodlný pobyt pro návštěvníky.

Ubytování v okolí Národní park Slovenský ráj

Cena za konkrétní ubytování v okolí Národní park Slovenský ráj se může lišit v závislosti na vzdálenosti termínu, délce pobytu a počtu ubytovaných osob. Zde uvedené ceny jsou aktuální na dnešní noc a platí pro dvě osoby. Prostřednictvím služby Booking.com je zajištěno sprostředkování ubytování. Je však třeba poznamenat, že ceny se mohou měnit v závislosti na aktuální poptávce a nabídce. V případě zájmu o rezervaci je tedy vhodné sledovat vývoj cen a včas zajistit své ubytování za nejvýhodnějších podmínek.

Byl jsi tu? Tak napiš recenzi.

Ale nejdříve se musíš přihlásit ke svému účtu.