Mapa
Pantheon

Pantheon

Nadmořská výška _NADMOŘSKÁ VÝŠKA_ m n. m.

O místě Pantheon

Pantheon v Římě je jednou z nejznámějších a nejlépe zachovaných antických staveb na světě. Byl postaven ve 2. století n. l. a sloužil jako chrám pro pohanské bohy, a to až do doby, kdy byl přeměněn na křesťanský kostel.

Jeho nejvýraznější a nejúžasnější částí je obrovská kopule, která představuje technický zázrak starověké architektury. Kopule je o průměru 43 metrů a tvoří ji betonová struktura s očarujícími otvory, známými jako oculus, který slouží jako jediný zdroj denního světla a také jako odtok dešťové vody. Tato inovativní konstrukce představovala značný pokrok v architektonických dovednostech své doby.

Vstup do Pantheonu je zdoben monumentálním sloupovým portikem s osmi korintskými sloupy představujícími vstup do centrálního rotundy. Uvnitř rotundy jsou umístěny sochy pohanských bohů, ačkoli mnohé z nich byly odstraněny po přeměně Pantheonu na křesťanský kostel.

Pantheon je považován za významný symbol antického Říma a je často označován jako jeden z největších architektonických pokladů na světě. Je také jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v Římě, přitahující mnoho návštěvníků z celého světa.

Ubytování v okolí Pantheon

Cena za konkrétní ubytování v okolí Pantheon se může lišit v závislosti na vzdálenosti termínu, délce pobytu a počtu ubytovaných osob. Zde uvedené ceny jsou aktuální na dnešní noc a platí pro dvě osoby. Prostřednictvím služby Booking.com je zajištěno sprostředkování ubytování. Je však třeba poznamenat, že ceny se mohou měnit v závislosti na aktuální poptávce a nabídce. V případě zájmu o rezervaci je tedy vhodné sledovat vývoj cen a včas zajistit své ubytování za nejvýhodnějších podmínek.

Byl jsi tu? Tak napiš recenzi.

Ale nejdříve se musíš přihlásit ke svému účtu.