Mapa
Španělské schody

Španělské schody

Nadmořská výška _NADMOŘSKÁ VÝŠKA_ m n. m.

O místě Španělské schody

Španělské schody (italsky: Scalinata di Trinità dei Monti) jsou jednou z nejznámějších turistických atrakcí v Římě, Itálii. Tyto schody spojují Piazza di Spagna (Španělské náměstí) s dominikánským klášterem Trinità dei Monti na vrcholu pahorku Pincio.

Španělské schody jsou pojmenovány po španělské ambasádě u Svatého stolce, která se nachází nedaleko od náměstí. Jejich výstavba byla dokončena v roce 1725 a jejich tvůrcem byl architekt Francesco de Sanctis. Celá konstrukce schodů je poměrně monumentální a skládá se z 135 schodů sestupujících ze čtvercového náměstí.

V dolní části schodů se nachází Fontána Barcaccia, která byla navržena slavným barokním sochařem Gian Lorenzem Berninim a jeho synem Pietrem. Fontána připomíná loď na dně moře a byla inspirována povodněmi, které v roce 1598 zaplavily tuto oblast města.

Španělské schody jsou často oblíbeným místem setkávání místních obyvatel i turistů. Lidé si zde rádi odpočinou na schodech, obdivují okolní architekturu a vychutnávají si atmosféru tohoto malebného místa. Schody jsou také známé svými květinovými výzdobami během jara, kdy jsou ozdobeny nádhernými květinovými aranžmá.

Španělské schody mají významnou historickou a kulturální hodnotu pro Řím. Jsou jedním z nejikoničtějších symbolů města a oblíbeným místem pro fotografie a filmy. Mnoho umělců, spisovatelů a osobností se inspirovalo tímto malebným místem a zanechalo zde svůj otisk v historii.

Je třeba poznamenat, že kvůli ochraně a udržování schodů může být přístup omezen nebo regulován, zejména ve vyšších turistických sezónách. Nicméně, i přes tato omezení, Španělské schody zůstávají významným a okouzlujícím místem v Římě, které stojí za návštěvu.

Ubytování v okolí Španělské schody

Cena za konkrétní ubytování v okolí Španělské schody se může lišit v závislosti na vzdálenosti termínu, délce pobytu a počtu ubytovaných osob. Zde uvedené ceny jsou aktuální na dnešní noc a platí pro dvě osoby. Prostřednictvím služby Booking.com je zajištěno sprostředkování ubytování. Je však třeba poznamenat, že ceny se mohou měnit v závislosti na aktuální poptávce a nabídce. V případě zájmu o rezervaci je tedy vhodné sledovat vývoj cen a včas zajistit své ubytování za nejvýhodnějších podmínek.

Byl jsi tu? Tak napiš recenzi.

Ale nejdříve se musíš přihlásit ke svému účtu.