Mapa
Abú Zabí

Abú Zabí

O regionu Abú Zabí

Emirát Abú Zabí, který je součástí Spojených arabských emirátů (SAE), nabízí cestovatelům fascinující směsici moderní architektury, bohaté historie a luxusních zážitků. Tento emirát je známý svými výjimečnými památkami, rozsáhlými nákupními možnostmi a pohostinností. Rozprostírá se na téměř 87 % celkové plochy SAE a jeho hlavním městem Abú Zabí.

Abú Zabí je domovem několika architektonických skvostů, jako je například Zayedova mešita, jedna z největších mešit na světě. Její bílý mramor a zlaté detaily působí ohromujícím dojmem, zvláště při západu slunce. Další must-see destinací je Etihád Towers, sestávající z pěti vysokých budov, které nabízejí panoramatický výhled na město a Perský záliv.

Historie emirátu je patrná v tradičních tržištích, známých jako suky, kde můžete prozkoumat místní řemeslné výrobky, vonné koření a autentické suvenýry. Staré město Al Ain, nacházející se v Abú Zabí, poskytuje pohled do historie regionu a nabízí návštěvníkům možnost ochutnat tradiční arabský život.

Pro milovníky luxusu a pohodlí je Abú Zabí ideálním místem. Město je plné luxusních hotelů, lázní a vyhlášených restaurací, které nabízejí gastronomické zážitky spojené s arabskou kuchyní i mezinárodními lahůdkami. Návštěva místních tradičních kaváren je též nezapomenutelným zážitkem, kde si můžete vychutnat arabskou kávu a datle.

Pokud má cestovatel chuť na dobrodružství, Abú Zabí nabízí i odpočinek na jeho krásných plážích a adrenalinové aktivity, jako jsou safari na písečných dunách nebo vodní sporty v Perském zálivu.

Ubytování v regionu Abú Zabí

Cena za konkrétní ubytování v regionu Abú Zabí se může lišit v závislosti na vzdálenosti termínu, délce pobytu a počtu ubytovaných osob. Zde uvedené ceny jsou aktuální na dnešní noc a platí pro dvě osoby. Prostřednictvím služby Booking.com je zajištěno sprostředkování ubytování. Je však třeba poznamenat, že ceny se mohou měnit v závislosti na aktuální poptávce a nabídce. V případě zájmu o rezervaci je tedy vhodné sledovat vývoj cen a včas zajistit své ubytování za nejvýhodnějších podmínek.

Byl jsi tu? Tak napiš recenzi.

Ale nejdříve se musíš přihlásit ke svému účtu.