Mapa
Hokkaidó

Hokkaidó

O regionu Hokkaidó

Hokkaidó, nejsevernější z hlavních japonských ostrovů, se tyčí nad mořskou hladinou jako nádherný klenot, obklopený chladnými vodami Tichého oceánu. Pro cestovatele představuje Hokkaidó fascinující kombinaci nedotčené přírody, kultury, a moderního městského života.

Geografie a Klima

Hokkaidó se vyznačuje pestrou geografií, od malebných pobřeží až po majestátní hory. Jeho nejvyšší vrchol, Asahidake (旭岳), dosahuje výšky 2 291 metrů a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Sníh pokrývající hory je oblíbeným lákadlem pro lyžaře a snowboardisty z celého světa.

Klima na Hokkaidó je ovlivněno arktickými a mořskými proudy. Zimy jsou studené a sněhové, což činí ostrov ideálním místem pro zimní sporty. V létě pak teploty stoupají, a příznivci outdoorových aktivit mohou využít krásné turistické stezky a kempování v národních parcích.

Města

Hokkaidó je domovem několika klíčových měst, z nichž největší a administrativně významné je Sapporo. Toto město, známé svým pivem a festivaly, je skvělým výchozím bodem pro průzkum regionu. Ostatní významná města zahrnují Hakodate (函館市), Asahikawa (旭川市) a Otaru (小樽市), každé s vlastní unikátní atmosférou.

Doprava

Doprava po Hokkaidó je efektivní a pohodlná. Železniční síť spojuje klíčová města, a nejlepší způsob, jak prozkoumat ostrov, je využít rychlíky a expresní vlaky. Pro dobrodruhy nabízí rozsáhlou síť autobusových linek a výborné silnice, což umožňuje snadný přístup k odlehlým oblastem a malebným horským cestám.

Zajímavá Místa a Aktivity

 • Shikisai Hill
  Tato rozsáhlá krajinná zahrada v oblasti Biei (美瑛町) nabízí ohromující výhledy na barevná pole květin, která vytvářejí pestrý obrazec. Návštěva v létě je zvláště doporučená, kdy se pole rozžehnají v plné kráse.

 • Furano
  Oblast je známá svými kvetoucími poli levandule, které lákají návštěvníky po celý rok. V létě tu najdete rozsáhlá pole levandule, zatímco v zimě můžete využít lyžařské středisko.

 • Jezero Toya
  Lake Toya (洞爺湖) jedno z nejkrásnějších jezer v Japonsku. Na jeho březích se nachází termální lázně a zajímavé geotermální útvary.

 • Hakodateyama Ropeway
  Tato lanovka vás vyveze na vrchol hory Hakodate, odkud se můžete těšit na úchvatný noční výhled na město a jeho přístav.

 • Historická Otaru
  Toto malebné přístavní město je známé svými kamennými uličkami a zachovanou atmosférou z období Meidži. Návštěvníci se mohou procházet historickým přístavem a ochutnávat čerstvé mořské plody.

Tradiční Kuchyně a Místní Speciality

Hokkaidó se pyšní bohatou kuchyní, ve které se snoubí prvky mořských plodů, mas, zeleniny a mléčných výrobků. Nejznámější specialitou je "ramen miso", polévka s nudlemi plná chuti a tepla. Sapporo je také známé svým pivem, a návštěva pivovaru Sapporo je pro milovníky tohoto nápoje nevyhnutelná.

Hokkaidó, se svou jedinečnou směsí přírodní krásy a kulturního dědictví, představuje fascinující destinaci pro cestovatele. Bez ohledu na to, zda se chystáte na horské dobrodružství, relaxaci v termálních lázních nebo objevování historie a kultury.

Ubytování v regionu Hokkaidó

Cena za konkrétní ubytování v regionu Hokkaidó se může lišit v závislosti na vzdálenosti termínu, délce pobytu a počtu ubytovaných osob. Zde uvedené ceny jsou aktuální na dnešní noc a platí pro dvě osoby. Prostřednictvím služby Booking.com je zajištěno sprostředkování ubytování. Je však třeba poznamenat, že ceny se mohou měnit v závislosti na aktuální poptávce a nabídce. V případě zájmu o rezervaci je tedy vhodné sledovat vývoj cen a včas zajistit své ubytování za nejvýhodnějších podmínek.

Byl jsi tu? Tak napiš recenzi.

Ale nejdříve se musíš přihlásit ke svému účtu.