Mapa
Idaho

Idaho

O regionu Idaho

Idaho, krásný stát v severozápadní části Spojených států, je destinací, která láká cestovatele svou rozmanitou krajinou, horskými scenériemi a přátelským venkovským prostředím. Tento stát, známý jako "Gem State" díky svým přírodním bohatstvím, nabízí odpočinek v přírodě a možnosti dobrodružství.

Idaho bylo přijato do Unie jako 43. stát 3. července 1890. Hlavním městem je Boise, moderní město obklopené horami a řekou Boise River. Idaho je proslulé svými rozsáhlými lesy, horskými jezery a úchvatnými národními parcemi.

Přírodní krásy Idaha zahrnují pohoří Rocky Mountains, které nabízí nekonečné možnosti pro pěší turistiku, horskou cyklistiku a lyžování v zimě. Národní park Yellowstone se rozkládá na hranici mezi Idahem a Wyomngem, přinášející návštěvníkům gejzíry, divokou zvěř a malebná jezera.

Řeka Snake River, která protéká státem, láká na vodní sporty a malerická údolí Hells Canyon jsou ideální pro dobrodružné výlety. Craters of the Moon National Monument představuje unikátní sopečnou krajinu, kterou lze prozkoumat.

Hlavní město Boise je známé svými kulturními akcemi, místními kavárnami a festivaly. Basque Block, kulturní čtvrť ve městě, představuje vliv baskické komunity v Idahu. Město Sun Valley je oblíbeným střediskem lyžování a horského odpočinku.

Idaho je také známé svým zemědělstvím, zejména pěstováním brambor, což mu vyneslo přezdívku "Bramborový stát". Místní kuchyně odráží čerstvé suroviny s nabídkou regionálních specialit, jako jsou bramborové placky a smažená ryba.

Pro cestovatele, kteří touží po spojení s přírodou, dobrodružství v horách a klidu venkova, je Idaho ideálním cílem s nespočtem příležitostí k prozkoumání.

Ubytování v regionu Idaho

Cena za konkrétní ubytování v regionu Idaho se může lišit v závislosti na vzdálenosti termínu, délce pobytu a počtu ubytovaných osob. Zde uvedené ceny jsou aktuální na dnešní noc a platí pro dvě osoby. Prostřednictvím služby Booking.com je zajištěno sprostředkování ubytování. Je však třeba poznamenat, že ceny se mohou měnit v závislosti na aktuální poptávce a nabídce. V případě zájmu o rezervaci je tedy vhodné sledovat vývoj cen a včas zajistit své ubytování za nejvýhodnějších podmínek.

Byl jsi tu? Tak napiš recenzi.

Ale nejdříve se musíš přihlásit ke svému účtu.