Mapa
New Hampshire

New Hampshire

O regionu New Hampshire

New Hampshire, stát v oblasti Nové Anglie na východě Spojených států, je destinací, která láká cestovatele svou malebnou krajinou, historickými městy a příležitostmi pro outdoorové aktivity. Tento stát, známý jako "Granite State," nabízí kombinaci horských scenérií, jezer a bohaté koloniální historie.

New Hampshire byl přijat do Unie jako 9. stát 21. června 1788. Hlavním městem je Concord, ale největším městem a turistickým centrem je Manchester. Stát je známý svými lesy, horami Appalačského pohoří a malebnými obcemi.

Přírodní krásy New Hampshiru zahrnují pohoří White Mountains s nejvyšší horou Mount Washington, která nabízí výhledy na krajinu až do sousedních států. Jezero Winnipesaukee, jedno z největších jezer ve státě, láká na vodní sporty a odpočinek u vody.

Historické město Portsmouth je plné koloniální architektury, historických domů a přístavní atmosféry. Strawbery Banke Museum představuje život v koloniálním období a historii města.

North Conway, v oblasti White Mountains, je známé jako outdoorové centrum s turistikou, lyžováním a nákupy v malebných obchodech. Hanover, domov Ivy League školy Dartmouth College, přináší intelektuální atmosféru a kulturní akce.

Kulinářská scéna New Hampshiru zdůrazňuje čerstvé suroviny a regionální speciality, jako jsou mořské plody, javorový sirup a farmářské produkty. Místní trhy a festivaly slaví místní chuťové zážitky.

Pro cestovatele, kteří hledají kombinaci přírodních krás, historie a venkovského klidu, je New Hampshire atraktivním cílem s možnostmi pro rekreační a kultivované zážitky.

Ubytování v regionu New Hampshire

Cena za konkrétní ubytování v regionu New Hampshire se může lišit v závislosti na vzdálenosti termínu, délce pobytu a počtu ubytovaných osob. Zde uvedené ceny jsou aktuální na dnešní noc a platí pro dvě osoby. Prostřednictvím služby Booking.com je zajištěno sprostředkování ubytování. Je však třeba poznamenat, že ceny se mohou měnit v závislosti na aktuální poptávce a nabídce. V případě zájmu o rezervaci je tedy vhodné sledovat vývoj cen a včas zajistit své ubytování za nejvýhodnějších podmínek.

Byl jsi tu? Tak napiš recenzi.

Ale nejdříve se musíš přihlásit ke svému účtu.