Mapa
Piemont

Piemont

O regionu Piemont

Piemont, ležící v severozápadní části Itálie, je region bohatý na kulturu, přírodu a gastronomii. Tento malebný kout země nabízí návštěvníkům jedinečný mix historie, krásné krajiny a lahodné kuchyně, což jej činí ideálním místem pro dobrodružné cestovatele.

Historie Piemontu sahá až do antiky, kdy byl osídlen Keltů a Ligury. Později se stal součástí Římské říše a byl svědkem významných historických událostí. Města jako Turín, hlavní město regionu, jsou plná architektonických pokladů a historických památek, které připomínají bohatou minulost tohoto regionu.

Turín, známý také jako "automobilové hlavní město světa", je domovem slavného automobilového průmyslu a výstavních center. Město je však také známé pro své impozantní královské paláce, jako je Palazzo Reale, a katedrálu zvanou Duomo di Torino. Návštěvníci mohou prozkoumat také krásné muzeum umění – Galleria Sabauda, která hostí díla slavných umělců.

Piemont je také obklopen nádhernou přírodou. Alpy na severu poskytují impozantní horské scenérie, což činí region ideálním pro lyžaře a milovníky outdoorových aktivit. Národní park Gran Paradiso, který se rozkládá přes hranice s Francií, nabízí nezapomenutelné zážitky pro milovníky přírody a trekkingu. Jezero Maggiore a jezero Orta pak poskytují klidné prostředí pro ty, kteří hledají odpočinek u vody.

Gastronomie Piemontu je dalším lákadlem pro návštěvníky. Region je známý svými lahodnými tradičními jídly, jako jsou těstoviny Agnolotti, rizoto Risotto al Barolo a dezertní specialita Gianduja. Vína z Piemontu, zejména slavný Barolo a Barbaresco, jsou mezi milovníky vína velmi ceněná. Návštěva místních trhů a restaurací je nezbytná pro každého, kdo chce ochutnat autentickou kuchyni regionu.

Pro milovníky architektury je nedaleký Langhe znám svými malebnými vesnicemi a vinicemi. To je také oblast, kde můžete objevit tradiční produkci tradičních italských delikates, jako jsou sýry a výborný bílý tartuf. Procházky vinicemi v Langhe jsou skvělým způsobem, jak ochutnat místní vína přímo od výrobce a současně si vychutnat nádherné výhledy na kopcích a vinice.

Pokud hledáte kulturní zážitky, Piemont má co nabídnout. Region hostí řadu festivalů a událostí, včetně historického Palio di Asti, který je známý svými konními závody a tradičními slavnostmi. Každoročně se také koná prestižní filmový festival v Turíně, který přitahuje filmové nadšence z celého světa.

Piemont je rovněž vhodný pro aktivní dovolenou. Turisté si mohou užít cykloturistiku po malebných cestách vinic nebo si pronajmout veslovací člun na jezeře. Pro dobrodružné duše jsou k dispozici různé horské aktivity, od horolezectví po paragliding.

Ubytování v regionu Piemont

Cena za konkrétní ubytování v regionu Piemont se může lišit v závislosti na vzdálenosti termínu, délce pobytu a počtu ubytovaných osob. Zde uvedené ceny jsou aktuální na dnešní noc a platí pro dvě osoby. Prostřednictvím služby Booking.com je zajištěno sprostředkování ubytování. Je však třeba poznamenat, že ceny se mohou měnit v závislosti na aktuální poptávce a nabídce. V případě zájmu o rezervaci je tedy vhodné sledovat vývoj cen a včas zajistit své ubytování za nejvýhodnějších podmínek.

Byl jsi tu? Tak napiš recenzi.

Ale nejdříve se musíš přihlásit ke svému účtu.