Mapa
Šikoku

Šikoku

O regionu Šikoku

Šikoku, čtvrtý největší japonský ostrov, leží na východě země mezi Honšú a Kjúšú. Jeho pestrá kultura, malebná krajina a historické památky přitahují cestovatele ze všech koutů světa. Zahrnuje čtyři prefektury: Ehime, Kóči, Tokušima a Kagawa, každá s unikátním charakterem a atrakcemi.

Geografie a Historie

Šikoku je známý svými horskými oblastmi, přírodními termálními prameny a malebnými pobřežními městy. Tento ostrov se také pyšní bohatou historií, zejména díky svým klášterům a svatým místům. Hlavním městem ostrova je Macujama, které leží na východě ostrova a je vstupní branou pro mnohé cestovatele.

Kultura a Tradice

Šikoku je považován za místo, kde se uchovaly tradiční japonské hodnoty a rituály. Mezi nejvýznamnější kulturní zážitky patří navštěva chrámů a klášterů, kde se odráží zenový buddhismus. Kromě toho je ostrov známý pro své tradiční festivaly, jako například Awa Odori (阿波踊り) ve městě Tokušima, který se koná v létě a přiláká tisíce návštěvníků.

Historické památky

Šikoku nabízí mnoho historických památek, z nichž některé jsou světově proslulé. Mezi nejvýznamnější patří Matsuyama-jō Castle (松山城), který byl postaven ve 14. století a nyní slouží jako muzeum. Další zajímavou lokalitou je chrám Ryozen-ji Temple (霊山寺), známý svou malebnou zahradou a historickým významem.

Doprava

Pro cestovatele je Šikoku snadno dostupný z hlavních japonských ostrovů. Jezdí sem pravidelné trajekty a také jsou ostrovy spojené mosty, které propojují Šikoku s Honšú a Kjúšú. Pro pohodlné cestování po ostrově lze využít efektivní železniční síť a autobusové spoje, které umožňují snadný přístup k různým destinacím.

Města a Atrakce

 • Macujama
  Hlavní město ostrova Macujama je výchozím bodem pro mnoho cestovatelů. Jeho historický hrad Matsuyama-jō Castle (松山城) a moderní nákupní oblasti poskytují kontrastní zážitky.

 • Kóči
  Město Kóči je známé svým hradem Kochi Castle (高知城), který byl postaven v 17. století. Je to vynikající příklad japonské architektury a nabízí pohled na historii boje v Japonsku.

 • Tokušima
  Město Tokušima (徳島市) je známé pro svůj Awa Odori (阿波踊り) každoroční festival, který přitahuje návštěvníky z celého světa. Chrám Bizan Ropeway (あわぎん眉山ロープウェイ) je další významnou atrakcí v této oblasti.

 • Kagawa
  Prefektura Kagawa je domovem pro slavný most Seto Bridge (瀬戸大橋(せとおおはし)), který spojuje Šikoku s Honšú. Město Takamacu (高松市) je také známé pro své krásné zahrady, zejména Ritsurin Garden (栗林公園), která je považována za jednu z nejkrásnějších zahrad v Japonsku.

 • Přírodní Krása

  Šikoku je obklopeno nádhernou přírodou, která nabízí mnoho možností pro turistiku a odpočinek. Hory, řeky a mořské pobřeží poskytují pestrý výběr pro příznivce aktivního odpočinku. Návštěva přírodních termálních lázní na ostrově je také oblíbeným zážitkem.

  V závěru lze říci, že Šikoku je fascinujícím cestovatelským cílem pro ty, kteří chtějí objevit autentickou japonskou kulturu, prozkoumat bohatou historii a užít si nádhernou přírodu. Jeho dostupnost, historie a malebné scenérie činí z tohoto ostrova nezapomenutelné místo, které stojí za návštěvu.

Ubytování v regionu Šikoku

Cena za konkrétní ubytování v regionu Šikoku se může lišit v závislosti na vzdálenosti termínu, délce pobytu a počtu ubytovaných osob. Zde uvedené ceny jsou aktuální na dnešní noc a platí pro dvě osoby. Prostřednictvím služby Booking.com je zajištěno sprostředkování ubytování. Je však třeba poznamenat, že ceny se mohou měnit v závislosti na aktuální poptávce a nabídce. V případě zájmu o rezervaci je tedy vhodné sledovat vývoj cen a včas zajistit své ubytování za nejvýhodnějších podmínek.

Byl jsi tu? Tak napiš recenzi.

Ale nejdříve se musíš přihlásit ke svému účtu.