Mapa
Gorg Blau

Gorg Blau

Nadmořská výška _NADMOŘSKÁ VÝŠKA_ m n. m.

O místě Gorg Blau

Gorg Blau, nacházející se na ostrově Mallorca, Španělsko, představuje fascinující přírodní lokalitu spojenou s bohatou historií. Toto krásné údolí, ležící v pohoří Serra de Tramuntana, je známé svým malebným jezerem, jež nese stejné jméno – Blau, což v překladu znamená modrý. Zasněžené hory v zimních měsících dodávají této krajině neopakovatelný půvab.

Na severu Gorgu Blau vyčnívá impozantní nádrž Embassament de Cúber, sloužící jako zásobárna vody pro ostrov. Toto umělé jezero je obklopeno lesy borovic a olivovníků, vytvářejících ideální prostředí pro pěší turistiku.

Gorg Blau hraje také roli v historii Mallorky. V minulosti bylo jezero využíváno k plavení dřeva po řece, což byl klíčový prvek pro místní ekonomiku. Dnes je oblast oblíbeným místem pro pikniky a odpočinek, kde můžete ochutnat místní speciality a obdivovat přírodní krásy kolem sebe.

Pro milovníky přírody a dobrodružství je Gorg Blau nevyhnutelným bodem na mapě Mallorky, nabízející spojení mezi divokou přírodou a kulturní historií ostrova.

Ubytování v okolí Gorg Blau

Cena za konkrétní ubytování v okolí Gorg Blau se může lišit v závislosti na vzdálenosti termínu, délce pobytu a počtu ubytovaných osob. Zde uvedené ceny jsou aktuální na dnešní noc a platí pro dvě osoby. Prostřednictvím služby Booking.com je zajištěno sprostředkování ubytování. Je však třeba poznamenat, že ceny se mohou měnit v závislosti na aktuální poptávce a nabídce. V případě zájmu o rezervaci je tedy vhodné sledovat vývoj cen a včas zajistit své ubytování za nejvýhodnějších podmínek.

Byl jsi tu? Tak napiš recenzi.

Ale nejdříve se musíš přihlásit ke svému účtu.