Mapa
Mallorca

Mallorca

O regionu Mallorca

Mallorca, největší ze španělských Baleárských ostrovů v Středozemním moři, láká návštěvníky svou rozmanitostí. S hlavním městem Palma de Mallorca je ostrov známý svými krásnými plážemi, historickými památkami a horským terénem.

Palma de Mallorca, kromě impozantní Katedrály Panny Marie (Catedral de Mallorca), nabízí úchvatné královské paláce a úzké uličky starého města. V centru ostrova dominují pohoří Serra de Tramuntana, posetá malebnými vesnicemi jako Valldemossa a Deià, ideálními pro pěší turistiku.

Mallorca vyniká také svými plážemi. Pláž Es Trenc (Platja des Trenc), s bílým pískem a průzračnou vodou, je oblíbená mezi návštěvníky. Na severu ostrova se nachází Cap de Formentor s úchvatnými výhledy na moře a skalnatými pobřežími.

Gastronomie hraje v Mallorce důležitou roli. Tradiční pokrmy jako sobrassada (klobása), paella a ensaïmada (sladké pečivo) lákají chuťové buňky návštěvníků. Vína z Mallorky, zejména z oblasti Binissalem, jsou oblíbená mezi milovníky vína.

Ostrov nabízí i bohatý kulturní program. Festivaly jako Nit de l'Art a Sant Antoni přinášejí umělecké a tradiční zážitky. Pro milovníky sportu jsou k dispozici cyklistické trasy, potápění a vodní sporty na mnoha místech ostrova.

Navzdory turistickému ruchu si Mallorca uchovává autentičnost a půvab svého středomořského rázu, což z ní činí ideální destinaci pro ty, kteří hledají kombinaci relaxace, dobrodružství a kultury.

Ubytování v regionu Mallorca

Cena za konkrétní ubytování v regionu Mallorca se může lišit v závislosti na vzdálenosti termínu, délce pobytu a počtu ubytovaných osob. Zde uvedené ceny jsou aktuální na dnešní noc a platí pro dvě osoby. Prostřednictvím služby Booking.com je zajištěno sprostředkování ubytování. Je však třeba poznamenat, že ceny se mohou měnit v závislosti na aktuální poptávce a nabídce. V případě zájmu o rezervaci je tedy vhodné sledovat vývoj cen a včas zajistit své ubytování za nejvýhodnějších podmínek.

Byl jsi tu? Tak napiš recenzi.

Ale nejdříve se musíš přihlásit ke svému účtu.