Mapa
Puig del Teix

Puig del Teix

Nadmořská výška _NADMOŘSKÁ VÝŠKA_ m n. m.

O místě Puig del Teix

Puig del Teix, vznešená hora na Mallorce, nadmořská výška 1 064 metrů, nabízí nádherný výhled na krajinu Baleárských ostrovů. Tato dominanta leží v západní části ostrova a je oblíbeným cílem pro turisty i horolezce.

Pro výletníky představuje Puig del Teix fascinující výzvu. Při výstupu můžete obdivovat rozmanitou flóru a faunu regionu. Kolem hory se vine síť stezek, které vás zavedou přes zalesněné svahy a malebná údolí. V letních měsících se můžete těšit na kvetoucí louky plné barevných květů, což dodává celému prostoru idylický ráz.

Na vrcholu Puig del Teix si můžete užít jedinečný panoramatický výhled. Odtud lze spatřit nedotčenou krásu Středozemního moře a okolních malých vesnic, jako je Deià a Valldemossa. Hora je také výchozím bodem pro dobrodružství v regionu, ať už jde o pěší túry nebo horské cyklistiky.

Vzhledem k geografické poloze a nadmořské výšce nabízí Puig del Teix klimatické podmínky, které jsou příznivé pro různé druhy rostlin a zvířat. To z ní činí zajímavý ekosystém a cenný biologický koridor pro místní druhovou pestrost.

Pro milovníky přírody a dobrodružství je Puig del Teix nevyčerpatelným zdrojem krás a aktivit. Tato horská oáza na Mallorce přináší nezapomenutelné zážitky a pohledy na unikátní přírodní bohatství ostrova.

Ubytování v okolí Puig del Teix

Cena za konkrétní ubytování v okolí Puig del Teix se může lišit v závislosti na vzdálenosti termínu, délce pobytu a počtu ubytovaných osob. Zde uvedené ceny jsou aktuální na dnešní noc a platí pro dvě osoby. Prostřednictvím služby Booking.com je zajištěno sprostředkování ubytování. Je však třeba poznamenat, že ceny se mohou měnit v závislosti na aktuální poptávce a nabídce. V případě zájmu o rezervaci je tedy vhodné sledovat vývoj cen a včas zajistit své ubytování za nejvýhodnějších podmínek.

Byl jsi tu? Tak napiš recenzi.

Ale nejdříve se musíš přihlásit ke svému účtu.